A miniszterelnök James Cameron offshore-botránya után újabb kényelmetlen ügyben kénytelen magyarázkodni London.
A brit média szerint ezért a kormányzat morális szempontból két okból is bajban van. Az alacsony adatot később javították, kiadtak egy helyreigazítást, amely egy parlamenti jegyzőkönyvben volt eltemetve, és ami a húsvéti vakáció előtti utolsó ülésnapon került nyilvánosságra. Ugyanakkor az „apró betűs rész” problémánál sokan nagyobb bajnak tartják, hogy ezeket a fiatalokat egyáltalán kitoloncolták.
„Az említett fiatalok nálunk nőnek fel, itt szocializálódnak. Gyakorta jól teljesítenek az iskolában, most viszont hirtelen egy olyan helyzetben találják magukat, amelyben nincsen választásuk: el kell hagyniuk Nagy-Britanniát. A kormány pontosan tudja, hogy a menedékkérelmi rendszer komoly változtatásra szorul” – mondta Anna Musgrave, egy jótékonysági szervezet vezetője. A belügyminisztérium szerint azoknak a 18. életévüket betöltött fiataloknak, akiket visszatoloncoltak nincs többé szükségük védelemre. Közleményük szerint „Nagy-Britannia büszke arra, hogy menedékjogot ad a rászorulóknak és minden egyes esetet alaposan megvizsgálunk, mielőtt döntenénk. Komolyan vesszük nemzetközi kötelezettségeinket a gyermekeket érintő ügyekben is és az életben való boldogulásuk számunkra az elsődleges szempont a meghozott döntések kapcsán”.



