A Szív és Érrendszeri Megbetegedések Intézetébe szállították Robert Fico szlovák miniszterelnököt, hogy kivizsgálják egészségügyi állapotát – közölte a TASR szlovák hírügynökség.
Robert Ficónak az eredeti tervek szerint csütörtökön, újraválasztott miniszterelnökként első külföldi útjára, Csehországba kellett volna látogatnia. Mivel ezt az utat csütörtökön reggel váratlanul mondták le, egyértelmű, hogy a mostani orvosi kivizsgálás nem volt előre betervezve.
Az esetről a Denník N című szlovák liberális napilap honlapján saját információkra hivatkozva azt írta: a kormányfőt szívroham gyanúja miatt vizsgálják, ám a kórházba nem mentő vitte be.



