Kétnapos tanácskozást tartanak a V4 államfői Szlovákiában

„Jó projekt az EU, de még dolgozni kell tökéletesítésén”

Külföld
  • 2018.10.11. - 15:51

Kétnapos tanácskozást kezdtek a szlovákiai Csorbatón a visegrádi négyek csoportját alkotó országok államfői csütörtökön. A találkozó fő témái az Európát érintő aktuális kihívások: a migráció, az unió jövője és a bővítés kérdései. Az államfők tárgyalnak szociálpolitikai kérdésekről is, és megvitatják a technikai fejlődés, a foglalkoztatottság növelése és az életszínvonal emelésének kérdéseit.

Áder János Kiska
A négy államfő csütörtökön és pénteken három megbeszélést folytat, a programot közös sajtótájékoztató zárja. Jó idő esetén a négy államfő helikopterről közösen tekinti meg a Magas-Tátra legérdekesebb részeit - jegyezte meg a szlovák elnöki iroda. 
Reklám