Két amerikai hadászati bombázó gyakorlatozott Észak-Korea mellett

A hadgyakorlat Phenjan ballisztikusrakéta-tesztjeire adott válasz

Külföld
  • 2017.07.08. - 08:08

Két amerikai B-1B Lancer típusú hadászati bombázó gyakorlatozott a dél-koreai légierő egységeivel közösen az észak-koreai demarkációs vonal közelében, világos figyelmeztetésül Phenjannak - jelentette szombaton a Yonhap dél-koreai hírügynökség szöuli védelmi tisztségviselőkre hivatkozva.

A hadgyakorlatot Phenjan ballisztikusrakéta-tesztjeire adott "határozott válaszként" kell értékelni.

A csendes-óceáni Guamról felszállt amerikai bombázókat a dél-koreai légierő F-15-ös és F-16-os típusú harci repülőgépei kísérték. A közös manőveren a pilóták észak-koreai célpontok támadást gyakorolták - emelte ki a Yonhap.

A phenjani rezsim július 4-én, az amerikai függetlenség napján, röviddel a hamburgi G20-csúcsot megelőzően tesztelte első interkontinentális rakétáját.

Donald Trump amerikai elnök határozott választ ígért Kim Dzsong Un észak-koreai vezető provokációira. Washington egyebek mellett attól tart, hogy az izolált kommunista rezsim nukleáris robbanófejek hordozására képes interkontinentális rakétákat fejleszt, amelyekkel elérheti az Egyesült Államokat.

Reklám