Semjén Zsolt magyar miniszterelnök-helyettes csütörtök este a dél-törökországi Antalya városában újra megnyitotta a tiszteletbeli konzuli hivatalt, amelynek működése a korábbi tiszteletbeli konzul lemondásával 2016 júliusától ideiglenesen szünetelt.
A tisztséget mostantól Kaan Karakaya idegenforgalomban tevékenykedő török üzletember tölti be. Hivatalának kiemelt szerepe lesz a Magyarország és Törökörszág közötti turizmus fellendítésében, a kétoldalú kapcsolatok fejlesztésében, a kereskedelem élénkítésében és a magyar állampolgárok érdekvédelmében is.
Semjén Zsolt az ünnepélyes beiktatáson hangsúlyozta: az utóbbi évek során Magyarország és Törökország kapcsolatai immár a stratégiai partnerség - azaz a kölcsönös értékek, érdekek és bizalom - jegyében fejlődnek. A politikus elmondta: Budapest és Ankara célja az, hogy minél több nagy volumenű és hosszú távon is meghatározó közös projektet indítson be mindenekelőtt a gazdaság, de más, kölcsönös érdeklődésre számot tartó területen is.
Semjén Zsolt rámutatott: a kormányok és az irányításuk alá tartozó intézmények meghatározó szerepet játszanak a kétoldalú kapcsolatok fejlesztésében, ugyanakkor a baráti kapcsolatok fenntartásában és erősítésében legalább ennyire fontos a civil szféra területén megvalósuló együttműködés is.
Kiss Gábor ankarai magyar nagykövet beszédében hangsúlyozta: Antalya esetében nagy szükség van a folyamatos magyar jelenlétre, a tiszteletbeli konzul vezette képviseletre. Antalyába és környékére egyre nagyobb számban érkeznek magyar turisták is. Ahhoz, hogy ez a tendencia folytatódjon, további népszerűsítő kampányokra és minél több elégedetten távozó vendégre van szükség - hívta fel a figyelmet Kiss Gábor.
Az új tiszteletbeli konzul hatásköre Antalya székhellyel Burdur és Isparta tartományokra terjed ki.



