Heiko Maas szerint szuverén és erős unió kell

Német útmutatás

Külföld
  • 2018.08.28. - 04:30

Berlin első számú külpolitikai célja, hogy szuverén és erős Európai Uniót építsen fel – fejtette ki hétfőn Heiko Maas külügyminiszter a német misszióvezetők éves konferenciáján.

A szociáldemokrata politikus hozzátette, Washingtonnal is csak úgy lehet új, kiegyensúlyozott partnerséget kötni, ha nő kontinensünk világpolitikai súlya. Ehhez pedig szerinte az kell, hogy a tagországok fogjanak össze ott, ahol a nemzetállamok önállóan már nem tudnak elegendő erőt kifejteni. A nemzetállami szuverenitást mindenekelőtt a biztonságpolitikában és a védelempolitikában kell közösségi szintre helyezni, a katonai együttműködés erősítése mellett a fegyveres erő nélküli válságkezelésben is össze kell fogni. Ezért a német kormány kezdeményezi egy „európai civil stabilizációs erő” létrehozását. Maas szerint a kereskedelem-, a gazdaság- és a pénzügypolitikában is erősíteni kell a szuverenitást.

Reklám