Berlinből irányítják mostantól huszonhét ország német kisebbségeinek együttműködését.
Abban, hogy az új intézmény megnyílhatott, kulcsfontosságú szerepet töltött be a magyarországi német közélet egyik ismert szereplője, Brenner Koloman, aki 2007 óta tölti be az AGDM elnöki tisztét. Fontos mérföldkő ez a munkacsoport stratégiai koncepciójában, hiszen az, hogy a német kisebbségeknek mostantól állandó irodájuk van Németország fővárosában, politikai szempontból is óriási jelentőségű – hangoztatta Brenner Koloman. Úgy véli, az új fórum révén megélénkülhet a német kisebbségek országhatárokon átívelő párbeszéde, továbbá sokkal hatékonyabbá válik a Berlinből érkező támogatások koordinálása. A központ vezetésével a szintén a magyarországi német nemzetiséghez tartozó Pénzes Évát bízták meg. Az iroda létrehozását üdvözölte a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata is. A szervezet elnöke, Heinek Ottó abban bízik, hogy a berlini jelenlét közelebb viszi a német kisebbségeket – így a hazai német nemzetiséget is – a döntéshozókhoz, és a lobbitevékenységet is erősíti.



