Harminchét illegális migránst tartóztattak fel Csanádpalotán

A migránsok egy teherautóban próbáltak bejutni az országba

Külföld
  • 2017.08.18. - 09:12

Egy kamionban megbújva 37 illegális migránst találtak a rendőrök a csanádpalotai autópálya-határátkelőhelyen péntek hajnalban - tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.

Huber Krisztián közölte: egy török állampolgárságú férfi hajnali 3 óra körül jelentkezett belépésre tehergépkocsival. A rendőrök a jármű rakterében 37 illegális bevándorlót találtak. A csoport tagjai magukat iraki, szíriai és Comore-szigeteki állampolgárnak vallották.
A rendőrök a kamion vezetőjét és a határsértőket előállították. A sofőr ellen embercsempészés megalapozott gyanúja miatt indult eljárás. 

Reklám