Haríri hamarosan hazatér Szaúd-Arábiából

A lemondott libanoni elnök az alkotmánynak megfelelő formában is megerősíti távozását

Külföld
  • 2017.11.12. - 21:02

Szaad Haríri lemondott libanoni miniszterelnök egy vasárnapi televíziós interjúban azt mondta, hogy hamarosan hazatér Szaúd-Arábiából.

A politikus a lemondása óta először adott nyilatkozatot. Rijádból, élő adásban beszélt a saját pártjához kötődő Future libanoni televízió stábjával. Közölte: azért tér haza, hogy az alkotmánynak megfelelő formában megerősítse a lemondását, amely szerinte a Libanon érdekét szolgálta.

Haríri kijelentette: vissza is vonhatja a lemondását, de csak akkor, ha a szélsőséges Hezbollah mozgalom vállalja, hogy kimarad a térség fegyveres konfliktusaiból. Libanon semlegességét kívánja Szaúd-Arábia is - tette hozzá.

Reklám