Földcsuszamlás volt Észak-Korea nukleáris telepén

Több mint kétszáz halottról szólnak a híradások

Külföld
  • 2017.10.31. - 12:56

Komoly baleset történt Észak-Koreában, a nukleáris kísérleti telep térségében a közelmúltban: a tragédia, amelyben állítólag mintegy kétszázan vesztették életüket, röviddel a szeptember 3-án végrehajtott (hatodik és eddigi legnagyobb) kísérleti atomrobbantás után következett be a japán Asahi TV értesülései szerint.

A japán tévétársaság úgy tudja: földcsuszamlás sodorta el az Észak-Hamgjong tartományban található Punggje-ri kísérleti telep földalatti tárnáit, s ennek következtében az ott lévő, mintegy száz dolgozót. A kimentésükre indított újabb száz emberre pedig ráomlott a mentőalagút.A japán adó értesüléseit az amerikai Johns Hopkins Egyetem is alátámasztotta: műholdfelvételekre hivatkozva közölték az egyetem illetékesei, hogy a hatodik kísérleti robbantás jelentős károkat okozott a Mantap-hegyben ásott alagúthálózatban, tudatja a Telegraph.
Reklám