Ferenc pápa minden amerikai, köztük a leginkább kiszolgáltatottak méltóságának védelmére szólította fel az Egyesült Államok törvényhozóit a washingtoni kongresszus két háza előtt tartott, történelmi jelentőségű beszédében csütörtökön.

Ferenc pápa az első katolikus egyházfő, aki beszédet tartott az amerikai törvényhozásban.
A kongresszusban összegyűlt képviselők és közjogi méltóságok állva, tapssal köszöntötték az egyházfőt, amikor belépett a terembe, ő pedig beszéde kezdetén „e csodálatos kontinens fiának” nevezte magát.



