Felrobbantottak egy éttermet Kabulban

A rendezvényterembe Hafiz Manszúr támogatóit várták egy konferenciára

Külföld
  • 2017.11.16. - 12:45

Öngyilkos merényletet követtek el csütörtökön az afgán főváros egyik éttermének bejáratánál, a robbanásban legkevesebb hét ember életét vesztette, és többen megsebesültek, főleg rendőrök - közölték tisztségviselők.

A merénylő azért a bejáratnál hozta működésbe a robbanószerkezetet, mert a biztonsági őrök nem engedték be az étterembe - mondta a belügyminisztérium szóvivője. Az étteremben éppen egy tartományi kormányzó támogatóit látták vendégül.
A halálos áldozatok között hét rendőr van, a sebesültek között pedig legalább két civil a különböző nyilatkozatok szerint. A kormányzó sértetlen maradt.
A merényletet az Iszlám Állam vállalta magára. 

Reklám