A kialakult feszültség csökkentésére szólított fel kedd esti beszédében a barcelonai parlament rendkívüli ülésén Carles Puigdemont katalán elnök, aki arról is beszélt: mandátumot kapott a függetlenség kikiáltására, de azt is hozzátette, hogy néhány hétre felfüggeszti ennek kihirdetését annak érdekében, hogy párbeszéddel lehessen rendezni a vitás kérdéseket.




