Felborult egy illegális bevándorlókat szállító mikrobusz Szerbiában

Többen megsérültek

Külföld
  • 2018.08.20. - 13:17

Felborult egy illegális bevándorlókat szállító mikrobusz a dél-szerbiai Presevóban, a busz 14 utasa megsérült, a sofőrt őrizetbe vették - közölte az N1 szerbiai hírcsatorna hétfőn.

Az eset vasárnap este történt. A mikrobusz sofőrje ismeretlen okokból elvesztette uralmát a gépjármű felett, és egy oszlopnak ütközött, majd felborult. 

A mikrobuszban illegális határátlépők voltak. Négyen súlyosan, tízen könnyebben sérültek meg. A súlyos sérülteket a vranjei kórházba szállították, a többiek ambuláns kezelést kaptak.

A hatóságok közleménye szerint a migránsoknál nem voltak személyes okmányok, de nagy valószínűséggel afgánokról és irakiakról van szó. A sofőr ellen eljárás indul illegális bevándorlást elősegítő bűncselekmény elkövetésének vádjával.

Reklám