Diszkriminatívnak minősítette az osztrák alkotmánybíróság kedden az azonos neműek összeházasodásának tilalmát, és ezzel megnyitotta az utat azelőtt, hogy a jövőben ilyen házasságokat kössenek.
A bíróság döntése alapján az azonos neműek 2019 elejétől léphetnek törvényesen házasságra Ausztriában.
Jelenleg a melegek élettársi kapcsolatban élhetnek az országban, jóllehet néhány hónapja ezt anyakönyvvezető előtt is bejegyeztethetik.



