A szíriai kormányerők és szövetségeseik elfoglalták az Iszlám Állam utolsó kelet-szíriai fellegvárát, Abu-Kemál városát - közölte szerdán a Bassár el-Aszad szíriai elnököt támogató katonai szövetség egyik parancsnoka.

Messze még a béke Szíriában
A terrorszervezet felett aratott győzelemmel azonban még nem köszönt be a béke Szíriában. Erre utal, hogy Damaszkusz és Teherán az utóbbi napokban többször jelezték, hogy a kormányerők és szövetségesei hamarosan olyan területek ellen indulnak, amelyeket még nem a szíriai kormány ellenőriz. Ezalatt az Egyesült Államok támogatta kurd többségű Szíriai Demokratikus Erők (SDF) által elfoglalt, az Eufrátesz keleti oldalán fekvő területek, köztük Rakka és a szíriai felkelők uralta északnyugat-szíriai Idlíb tartomány értendő, ahol a török hadsereg is jelen van. Aszad kormánya az Egyesült Államokat és Törökországot megszálló erőknek minősítette.



