Elfoglalták az Iszlám Állam utolsó kelet-szíriai fellegvárát

Egyre fogy a levegő a terrorszervezet körül

Külföld
  • 2017.11.09. - 07:18

A szíriai kormányerők és szövetségeseik elfoglalták az Iszlám Állam utolsó kelet-szíriai fellegvárát, Abu-Kemál városát - közölte szerdán a Bassár el-Aszad szíriai elnököt támogató katonai szövetség egyik parancsnoka.

népi mozgósítási erők szíria

Messze még a béke Szíriában

A terrorszervezet felett aratott győzelemmel azonban még nem köszönt be a béke Szíriában. Erre utal, hogy Damaszkusz és Teherán az utóbbi napokban többször jelezték, hogy a kormányerők és szövetségesei hamarosan olyan területek ellen indulnak, amelyeket még nem a szíriai kormány ellenőriz. Ezalatt az Egyesült Államok támogatta kurd többségű Szíriai Demokratikus Erők (SDF) által elfoglalt, az Eufrátesz keleti oldalán fekvő területek, köztük Rakka és a szíriai felkelők uralta északnyugat-szíriai Idlíb tartomány értendő, ahol a török hadsereg is jelen van. Aszad kormánya az Egyesült Államokat és Törökországot megszálló erőknek minősítette.

Reklám