Elesett a szélsőségesek utolsó bástyája Észak-Irakban

A kormányerők visszafoglalták az észak-iraki Havídzsát

Külföld
  • 2017.10.05. - 08:46

Az iraki kormányerők visszafoglalták az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezettől csütörtökön az észak-iraki Havídzsát és a vele szomszédos területet - közölte a hadsereg.

A Bagdadtól 240 kilométerre északra, a szíriai határ közelében, Kirkuk kormányzóságban található város egyike azon néhány területnek, amelyet az Iszlám Állam még ellenőrzése alatt tartott. Az iraki hadsereg szeptember 21-én indított támadást a város visszavételére.

Havídzsa elfoglalásával elesett a szélsőségesek utolsó bástyája Észak-Irakban. Az IÁ ellenőrzése alatt csupán egy sáv maradt Irak nyugati határa mentén, Szíriával szomszédos területen.

Reklám