Egyre többen térnek haza

A többségükben Albániából vagy Pakisztánból származó migránsok közül sokan belátták, hogy nem maradhatnak törvényesen Európában

Külföld
  • 2017.10.05. - 13:33

Az év eleje óta csaknem 14 ezer illegális bevándorló tért vissza a hazájába Görögországból, miután belátták, hogy kevés esélyük van törvényes keretek között Európában maradni - közölte csütörtökön a görög rendőrség.

Többségében Albániából, Pakisztánból, Irakból, Georgiából és észak-afrikai államokból származók tértek haza nagy számban.
A Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) támogatásával zajló visszatérési program keretében a hazatérők a hatóságok védelme alatt utazhatnak haza, és 500-1500 euró közötti támogatást is kapnak.

Reklám