Az Express értesülései szerint egnap éjjel Augsburg, Kaiserslautern, Chemnitz, Göttingen, Neunkirchen és Rendsburg önkormányzata levélben kaptak bombafenyegetést, aminek következtében a környező utcákat és épületeket evakuálták.

Augsburgban, Bajorország egyik legrégebbi városában, erőszakos cselekményekről is beszámolt a rendőrség. Több információt nem osztottak meg az ügyben, hiszen a nyomozás folyamatban van.
Neunkirchenben szintén több épületet kiürítettek, köztük egy óvodát is, itt tart még a rendőrségi művelet.
Göttingenben a nyomozó hatóság közleménye szerint egy ismeretlen feladó szintén a városházán lévő robbanószerkezettel riogatott.



