„Békeszerződést kellene kötni Észak-Koreával”

A dél-koreai elnök ezt látja megoldásnak

Külföld
  • 2018.04.19. - 11:07

Mun Dzse In dél-koreai elnök csütörtökön kijelentette: meg kellene próbálni békeszerződést kötni Észak-Koreával, hogy hivatalosan is véget vessenek az 1953-ban tűzszünettel lezárt háborúnak a két ország között.

Véget kell vetni a már 65 éve érvényben levő tűzszünetnek, és meg kell próbálni aláírni egy békeszerződést a háború lezárásának kihirdetése után - mondta Mun Dzse In újságírók előtt.

A dél-koreai elnök április 27-én találkozik Kim Dzsong Un észak-koreai vezetővel.

Reklám