Mun Dzse In dél-koreai elnök csütörtökön kijelentette: meg kellene próbálni békeszerződést kötni Észak-Koreával, hogy hivatalosan is véget vessenek az 1953-ban tűzszünettel lezárt háborúnak a két ország között.
Véget kell vetni a már 65 éve érvényben levő tűzszünetnek, és meg kell próbálni aláírni egy békeszerződést a háború lezárásának kihirdetése után - mondta Mun Dzse In újságírók előtt.
A dél-koreai elnök április 27-én találkozik Kim Dzsong Un észak-koreai vezetővel.



