Beiktatták hivatalába Andrzej Dudát

Megújítást szorgalmaz a lengyel elnök a V4-nél

Külföld
  • 2015.08.07. - 00:55

A NATO nagyobb közép-európai jelenlétét, a visegrádi együttműködés megújítását és a szomszédos országokkal való kapcsolatok megerősítését szorgalmazta tegnap a hivatali eskü letétele után mondott beszédében Andrzej Duda, Lengyelország új elnöke.

Andrzej Duda 20150807
(Fotó: Reuters - Kacper Pempel)

Az államfő a visegrádi országok számára új partnerek keresését jelölte meg a lengyel külpolitika egyik prioritásaként. „Kész vagyok – a külügyminisztériummal és a kormányfővel együttműködve - vállalni a feladatot” – tette hozzá. Uniós viszonylatban Duda az ország szuverenitását emelte ki, mondván, hogy az Európai Unió egységéről a lengyeleknek oly módon kell gondoskodniuk, hogy figyelembe vegyék az ő érdekeiket is. Belpolitikai témákról beszélve az elnök ismételten - ahogy megválasztása után többször is - a nemzeti egységre, kölcsönös tiszteletre hívta fel a lengyeleket. A negyvenhárom éves jogászt a legerősebb ellenzéki párt, a nemzeti-konzervatív Jog és Igazságosság jelöltjeként választották meg a májusi elnökválasztáson.

Reklám