Az internetes szabadságunkat mérték fel

Külföld
  • 2015.07.17. - 23:47

Az internet szabadsága a visegrádi csoport (Magyarország, Szlovákia, Csehország és Lengyelország) összes tagállamában magas szinten van, egy részmutató szerint pedig Szlovákiában és Magyarországon a legjobb az információkhoz való szabad hozzáférést szabályozó törvényi háttér – derül ki abból a tanulmányból, amelynek megállapításait a Közéleti Kérdések Intézete (IVO) nevű civilszervezet képviselői ismertették pénteken Pozsonyban.

A tanulmányt 2014-ben készítették – a Google támogatásával – egyidejűleg a visegrádi csoport négy országában.

Az internetes szólásszabadság értékelésében a V4-tagországok közül a legjobb eredményt Csehország érte el. Az internetes jogi környezetet vizsgáló részmutató holtversenyben Szlovákiát és Lengyelországot hozta ki a legjobbnak. Az internet szabadságának összesített mutatója szerint is Csehországé a legjobb eredmény. „A V4-ek a többi európai országgal összehasonlítva sem állnak rosszul” – jegyezte meg az eredmények ismertetésekor Miroslav Kollár, az IVO elemzője.

Reklám