Legalább huszonöt tagja meghalt a Dzsabhat Fatah as-Sám (korábbi nevén Dzsabhat an-Nuszra) nevű szélsőséges szervezetnek, amikor a terrorcsoport egyik épületét légicsapások érték a szíriai Idlíb tartományban - jelentette kedden az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) nevű civil szervezet.
A kiterjedt szíriai aktivistahálózattal bíró OSDH közlése szerint egyelőre nem világos, hogy az északkelet-idlíbi Szarmadában végrehajtott támadás mögött az orosz vagy a szíriai légierő áll.
Rámi Abder-Rahmán, a szervezet igazgatója közölte: a légicsapások a szélsőséges csoport egyik legfontosabb szíriai székhelyét vették célba, legalább 25 fegyverest, köztük a szervezet vezetőit ölték meg, amikor tanácskozásukra légicsapást mértek.
A légicsapásokat a szélsőséges szervezet is megerősítette, a dzsihadisták által előszeretettel használt Telegram titkosított üzenetküldő szolgáltatáson közzétett bejegyzésében a "nemzetközi koalíciót" okolta a több mint 20 halottal járó támadásért.
Szíriában ötödik napja van érvényben az Oroszország és Törökország közvetítésével létrejött általános tűzszünet, amelyet megfigyelők szerint összességében betartanak az érintettek, felkelő csoportok szerint azonban a szíriai kormányerők folyamatosan megsértik. A fegyvernyugvás nem vonatkozik az Iszlám Állam dzsihadista szervezetre és a Dzsabhat Fatah as-Sámra, amely korábban az an-Nuszra Front név alatt az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat szíriai ágaként működött.
Értesülések szerint a Dzsabhat Fatah as-Sám több más felkelőszervezettel együttműködik Idlíbben.
Megfigyelők szerint Aleppó város visszafoglalása után a damaszkuszi kormányerők és szövetségesei katonai műveleteinek következő célpontja a nagy részt felkelők uralta Idlíb tartomány.



