Az Iszlám Állam dzsihadista terrorszervezet elaknásította, majd a szíriai kormányerők lehetséges támadása előtt nagyrészt elhagyta Palmüra városát - jelentette csütörtökön az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH).
Befejezték a Palmüra visszavételét célzó hadműveletet a szíriai kormánycsapatok az orosz légierő támogatása mellett - jelentette csütörtökön Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter Vlagyimir Putyin elnöknek. Erről csütörtökön Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője tájékoztatta a médiát. Az Iszlám Állam dzsihadista szervezet fegyveresei először 2015 májusában foglalták el az ókori romjairól nevezetes sivatagi települést, ahol műemlékeket semmisítettek meg és tömeges kivégzéseket hajtottak végre az amfiteátrumban. Tavaly márciusban elűzték őket, de decemberben ismét bevették a várost.
A szíriai kormányerők szerda este vonultak be az ókori romjairól nevezetes Palmüra területére. A hadsereg katonái a város nyugati szektorában foglaltak el állásokat az Iszlám Állam fegyvereseitől, de az összecsapások még folynak - jelentette az OSDH, amelynek sok aktivistája dolgozik az országban. A katonák elfoglalták a város peremén fekvő régi citadellát is.
A szélsőségesek először 2015 májusában foglalták el a sivatagi települést, ahol műemlékeket semmisítettek meg, és tömeges kivégzéseket hajtottak végre az ókori amfiteátrumban. Tavaly márciusban elűzték őket, de decemberben ismét elfoglalták a várost.



