Április 27-én tart csúcstalálkozót a két Korea

Történelmi jelentőségű lesz az esemény

Külföld
  • 2018.03.29. - 10:05

Április 27-én tart csúcstalálkozót a két Korea - ebben állapodtak meg vezetőik a csütörtöki miniszteri szintű tárgyalásukon a Yonhap hírügynökség jelentése szerint.

Mun Dzse In dél-koreai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető a Panmindzson határfalu déli részén lévő Béke Házban találkozik majd.

A küldöttségek abban is megállapodtak csütörtökön a tárgyalásuk végén kiadott közös közleményük szerint, hogy jövő szerdán munkamegbeszélést tartanak a csúcstalálkozó protokolláris és biztonsági intézkedéseiről.

"Az áprilisi csúcstalálkozó egy újabb kezdete lesz annak a nagyszerű útnak, amelynek a végén a Koreai-félszigetet atomfegyvermentessé tesszük, békét teremtünk rajta, és fejlesztjük a két Korea közötti kapcsolatokat" - jelentette ki a dél-koreai küldöttséget vezető Cso Mjung Gjon országegyesítési miniszter zárszavában. Noha a csúcstalálkozó minden témájában megállapodtak, a témák részleteiről még egyeztetni kell - tette hozzá.

Reklám