A 120 Decibel nevű kezdeményezés februárban jött létre. Ebben német nők szólalnak fel a bevándorlók által elkövetett szexuális zaklatások ellen. Az akcióban résztvevők korábban nem ismerték egymást. A mozgalom nevét arról a kézi riasztó eszközről kapta, amit egyre több nő kénytelen magával vinni, ha kilép az utcára.
Az M1-nek nyilatkozó nő tagja volt a csoport alapítóinak. Szülei Romániából költöztek Németországba, így ő már Németországban született, így maga is migrációs hátterű. Ennek ellenére az interjúban elmondta, hogy esténként már nem érezte magát biztonságban az utcán. Akkor történt egy tragédia: Kandelben leszúrtam egy fiatal lányt. Akkor döntötték el a többiekkel együtt, hogy tenni kell valamit, foglalkozni a témával és ki kell mondani, hogy ezeket az erőszakos cselekményeket a migránsok követik el.




