Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggel az Országházban fogadta Christian Schmidtet, a bajor Keresztényszociális Unió (CSU) alelnökét, Németország mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszterét - tájékoztatta Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

Orbán Viktor és Christian Schmidt tárgyalásán szóba kerültek az európai politika általános kérdései is, megvitatták a Magyarország által is javasolt közös európai haderő kialakításának lehetőségeit. Megállapították: a német-magyar agrárgazdasági kapcsolatok és a magyar-bajor politikai együttműködés egyaránt példaértékű - mondta Havasi Bertalan.



