Külföld

A kormányerők felszabadították Ádent

Visszafoglalták a síitia húszi lázadoktól a jemeni fővárost

A jemeni kormányerők felszabadították az ország második legnagyobb városát, Ádent a síita húszi lázadók megszállása alól - jelentette be péntekre virradóra a jemeni kormány.

A Sky News Arabia hírtelevízió híradása szerint csütörtök este több mint hetven lázadó adta meg magát a kormányerőknek a város két központi, Krater és Mualla negyedében, és ezzel felszabadult Áden.  Ha helytálló a hír Áden felszabadításáról, ez a kormányhoz hű erők első komoly sikere a húszi lázadók elleni harcban március óta.

Néhány órával a bejelentés előtt, csütörtökön vált ismertté, hogy a háború kezdete óta először tért vissza Jemenbe a Szaúd-Arábiába menekült Abed Rabbo Manszúr Hádi elnök kormányának néhány minisztere és magas rangú titkosszolgálati illetékese. Mindnyájan Ádenbe érkeztek.
A város fő kikötőjét és a mellette fekvő negyedet előző nap foglalták vissza jemeni kormányerők a síita húszi lázadóktól.

Az arab-félszigeti országban hónapok óta harcolnak egymással az Irán támogatását élvező síita lázadók és az előlük külföldre menekült Abed Rabbo Manszúr Hádi elnök erői. Szaúd-Arábia a felkelők visszaszorítására nyolc arab ország támogatásával márciusban légi hadműveletet indított.