Az elnöki rendszer bevezetése mellett szállt síkra Ahmet Davutoglu török miniszterelnök kedden egy tévéinterjúban, megjegyezve, hogy az új rendszert a hatalmi ágak kiegyensúlyozott szétválasztására kell alapozni, mert a jelenlegi arányok feszültségeket teremtettek az államfő és a kormányfő között. Nem sokkal később hasonlóan foglalt állást Recep Tayyiip Erdogan államfő is.




