A balti és a visegrádi országok együttműködéséről egyeztettek

A cél a közös fellépés az Európa Tanácsban

Külföld
  • 2016.03.17. - 14:37

Mélyíteni kell a balti és a visegrádi országcsoport (V4) együttműködését - közölte egybehangzóan a magyar és a litván parlament külügyi bizottságának elnöke.

Németh Zsolt, a magyar Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke azt hangsúlyozta, hogy a baltiak északról, a visegrádiak pedig délről építik Közép-Európát.

Benediktas Juodka, a litván parlament külügyi bizottságának elnöke ugyancsak úgy vélekedetett, hogy szorosra kell fűzni az együttműködést a két országcsoport között, annak érdekében, hogy közösen léphessenek fel az Európai Tanácsban.

Reklám