A Vöröskereszt és a Vörös Félhold evakuálja Aleppót

Tízezrek távozhatnak az ostromlott városrészből - Elindultak a felkelőket szállító buszok +VIDEÓ

Külföld
  • 2016.12.15. - 10:44

Megkezdődtek az előkészületek a kelet-aleppói ellenzéki fegyveresek kimenekítésére, az éjjel ugyanis újabb megállapodás született a városrész evakuálásáról - közölte csütörtökön a szíriai hadsereg egyik magas rangú illetékese.

aleppó dec15

Fokozott készültségben Törökország az aleppói helyzet miatt
Fokozta a biztonsági készültséget Törökország csütörtökön a Aleppó keleti részéből kimenekítendő civilek ellátása és az esetleges bevándorlóhullám miatt - írta a Hürriyet török napilap internetes oldalán. Kerem Kinik, a Török Vörösfélhold vezetője az Aleppótól 60 kilométerre délnyugatra fekvő Idlíb tartományban tartózkodik, ahol a segélyszervezet egy 80 ezer férőhelyes sátorvárost alakít ki az érkezők számára. Kinik szerint Idlíbbe körülbelül 50-60 ezren jöhetnek. Veysi Kaynak török miniszterelnök-helyettes szerint az Aleppóból kimenekítettek száma összesen ennél valamivel magasabb lehet, 80 és 100 ezer között alakulhat. Eközben a határ török oldalán, a déli Hatay tartományban található Yayladagi és Cilvegözü átkelőknél is fokozottan figyel a hatóság. A szélsőséges csoportok, például az al-Kaida nemzetközi terrorhálózathoz köthető Dzsabhat Fatah as-Sám (korábbi nevén az an-Nuszra Front) fegyveresei ugyanis megpróbálhatnak a menekülő civilek közé vegyülve Törökországba szökni. Hüseyin Müftüoglu, a török külügyminisztérium szóvivője csütörtökön rávilágított: Ankara legfontosabb célja a sebesültek mihamarabbi ellátása vagy Szíriában vagy Törökországban.

Reklám