Manuel Adorni argentin kabinetfőnök lemondott, miután korrupciós botrány és hónapok óta tartó politikai nyomás nehezedett rá, írta a Bloomberg.
A Javier Milei elnök közeli szövetségesének számító politikus az X-en jelentette be távozását, miközben továbbra is tagadja a korrupció vádját.
A Bloomberg szerint a sajtó figyelmét az keltette fel, hogy Adorni nagy értékű ingatlant vásárolt Buenos Aires közelében, emellett arubai és uruguayi üdülésekre költött, családja pedig magán- és kormánygépeket is használt. A volt televíziós műsorvezető és közgazdaságtan-professzor Milei korrupcióellenes kampányának egyik legismertebb arca volt.
Lemondó levelében Adorni „médiamészárlásnak” és „könyörtelen üldöztetésnek” nevezte az ellene folyó vizsgálatot, és azt állította, vele szemben egyetlen korrupciós esetet sem bizonyítottak. Azt mondta, elsősorban családját akarja megvédeni a további sajtótámadásoktól. Nem sokkal távozása előtt ugyanakkor egy televíziós interjúban elismerte, hogy félmillió dollárt titkolt el az adóhatóság elől, amelyet állítása szerint korai bitcoinbefektetésekkel keresett.
Milei adminisztrációja sokáig kiállt a kabinetfőnök mellett, és maga az elnök is védelmébe vette. A botrány hatására Milei támogatottsága áprilisban 36 százalék alá csúszott, ami csaknem tízpontos visszaesést jelentett az év elejéhez képest, azóta azonban a mutató nagyjából 40 százalékra javult.







