Külföld

Lassan megszállják a medvék Kolozs megyét

Mackó itt, ott, mindenütt

Nincs könnyű helyzetben az az ember Erdélyben, aki kirándulásra adná a fejét.

Lassan megszállják a medvék Kolozs megyét
Képünk illusztráció
Fotó: AFP/Biosphoto/Ervin Horesnyik

Feltehetően az ország medvelakta része (az emberekre gondolunk, nem a vadállatokra) mostanában egyesen „imádja” Nicușor Dan államelnököt, aki bő egy hete megtámadta az Alkotmánybíróságon a kilövési kvóta növelésére vonatkozó törvényt - írja a kolozsvári Főtér. Mint a lap cikkéből kiderül, e ragadozók kis túlzással úgy nőnek Erdély-szerte, mint eső után a gomba.

És ha Kolozsvár és környéke eddig mentes területnek volt nevezhető, újabban nem az. Maros megye rég elesett. A Székelyföldről, Dél-Erdélyről pedig nem is érdemes beszélni, ott mostanában 24 óra alatt 24-szer jön a telefonon a medveriasztás - ami a lap szerint nem épp a nyugodt élet jellemzője.

Kapcsolódó írásaink