Külföld

Méreg volt a HIPP bébiételben, de nem életveszélyes tételben

Elkészült a toxikológiai vizsgálat

A toxikológiai vizsgálat szerint nem volt életveszélyes az ausztriai Burgenland tartományban lefoglalt Hipp-bébiételben talált 15 mikrogramm patkányméregdózis - közölte csütörtökön a kismartoni ügyészség az APA osztrák hírügynökség megkeresésére.

Méreg volt a HIPP bébiételben, de nem életveszélyes tételben
Képünk illusztráció
Fotó: Hans Lucas via AFP/Riccardo Milani

A tájékoztatás szerint a dózis ugyanakkor elég magas lett volna ahhoz, hogy egészségügyi hatásai legyenek, így például gátolta volna a véralvadást enyhébb belső vérzéseket okozva. A vizsgálat eredményei azonban csakis a Sérc (Schützen am Gebirge) településén lefoglalt bébiételes üvegre vonatkozik - hangsúlyozta az ügyészség szóvivője, hozzátéve, hogy a Szlovákiában és Csehországban talált üvegekre és a Burgenlandban még keresett második üvegre vonatkozóan ebből nem lehet következtetéseket levonni.

A nyomozás közveszélyokozás és súlyos testi sértés kísérlete miatt folyik. Egy 39 éves gyanúsított kedd óta vizsgálati őrizetben van. A Salzburgban elfogott szlovák férfi, aki a Hipp egy elbocsátott alkalmazottja, tagadja az ellene felhozott vádakat. Ausztriában, Csehországban és Szlovákiában áprilisban összesen öt manipulált bébiételes üveget foglaltak le fogyasztás előtt. A Hipp-termékeket a Spar áruházakból hívták vissza április közepén, miután kiderült, hogy valaki manipulálhatta a Hipp több 190 grammos, zöldségpürés üvegét. Óvintézkedésként más szupermarketek is kivonták a terméket a forgalomból.

Kapcsolódó írásaink