Külföld
Tovább dúl a háború
Éjjel-nappal folyik a pusztítás

Az előzetes adatok szerint a légvédelem 116 drónt hatástalanított az ország északi, déli és keleti régióiban, azonban 17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették – tette közzé a légierő parancsnoksága a Telegram-csatornáján. A hivatalos közlemény kiadásakor néhány drón még az Ukrajna által ellenőrzött légtérben tartózkodott. Az ország északkeleti részén, az ukrán-orosz határ közelében fekvő Szumiban 15 ember megsebesült az éjszakai légicsapásokban – jelentette Oleh Hrihorov katonai kormányzó Telegram-bejegyzése nyomán az Unian hírügynökség.
Az orosz drónok a város lakóövezetét támadták meg, többszintes épületek és személygépkocsik károsodtak, egy drón egy egészségügyi intézmény területén csapódott be – fűzte hozzá a megyevezető. A sebesültek többsége idős, de három kiskorú is van közöttük. A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint 7 helyszínen észleltek becsapódásokat, és a mentési munkálatokat az ismétlődő támadások miatt többször is meg kellett szakítani. A Doneck megyei Szlovjanszkban három ember megsebesült, és egy oktatási intézmény megsemmisült a város központi negyedére mért két éjszakai légicsapás következtében – közölte Vadim Ljah, a városi katonai közigazgatás vezetője a Facebookon közzétett videóban, amelyet az Interfax-Ukrajina hírügynökség idézett.
