Külföld

Négy orosz bomba csapódott be Kramatorsk központjába

Az egyik bomba egy lakóházat talált el

Oroszország hatalmas légicsapást hajtott végre Kramatorskban, a Donyeck megyei Kramatorskban, legalább 10 ember megsérült.

Négy orosz bomba csapódott be Kramatorsk központjába
Irányított bombákkal végrehajtott orosz légitámadás utáni romok Kramatorszk város központjában
Fotó: Anadolu via AFP/ Jose Colon

"Előzetesen az oroszok négy "FAB-250" bombával csapódtak be a város központjába egy UMPK modullal" - áll a közleményben. Megjegyzik, hogy a támadás ma 09:45 körül történt, az egyik bomba egy lakóházat talált el.

A rendőrség jelentése szerint a sérültek között hat férfi és négy nő volt, 29 és 89 év közöttiek. 17 lakóház és körülbelül egy tucat autó megsemmisült. Megjegyzendő, hogy az áldozatok és a károk végleges számát még meghatározzák.

A csapások helyszínein mentősök, robbantástechnikusok, egy nyomozó és operatív csoport, valamint az összes sürgősségi szolgálat dolgozik.

A Nemzeti Rendőrség videót és fotókat mutatott a pusztításról, amelyeken egy lángoló ház, a lakásokban betört ablakok és ajtók, valamint egy bombakráter látható a belváros közepén - írja az Unian.

Kapcsolódó írásaink