Külföld

Különleges erők bemutatója Észak-Koreában + VIDEÓ

Kim Dzsong Un remekül szórakozott, és lelkesen tapsolt

Kim Dzsong Un észak-koreai diktátor a hétvégén egy katonai létesítményben járt, ahol a különleges erők bemutatót tartottak neki.

Különleges erők bemutatója Észak-Koreában + VIDEÓ
Kim Dzsong Un észak-koreai vezető ellenőrizte a különleges műveleti alegységek kiképzését
Fotó: AFP/KNS/KCNA/STR

A felvételen lövészeti gyakorlatok, de harcművészeti bemutatók is láthatók, mint például deszkatörés, állóképességi gyakorlatok és szinkronharci manőverek.

A vezető látogatását a KRT állami televízió is közvetítette. Az a tény, hogy a különleges erők kiképzéséről készült felvétel most nyilvánosságra került, valószínűleg az észak-koreaiak szándékos jelzése: a cél az elszigetelt ország különleges erőinek harci képességeinek bemutatása.

Objektum doboz

A különleges erők kiképzésének modernizálása tervben van.

Kim Dzsong Un hangsúlyozta szándékát, hogy többet fektessen be a modern hadviselés szabványainak megfelelő különleges erők kiképzésébe. Ezenkívül a KRT műsorszolgáltató vasárnap két további riportot sugárzott, amelyek részletesen ismertették az ország katonai képességeit. Ezek között szerepeltek egy szilárd üzemanyagú rakétahajtómű földi tesztjének felvételei és egy új harckocsi tesztjei. Kim Dzsong Un februárban már bemutatott egy új ötéves tervet, amely megerősítette a nukleáris fegyverek folyamatos fejlesztését, és egyidejűleg az ország haderejének átfogó modernizációjára szólított fel – írja a focus.de.

Kapcsolódó írásaink