Külföld
Hatvan drónnal támadta Ukrajnát éjjel az orosz hadsereg
A támadóeszközök 40 százaléka célba talált

A légvédelem 50 drónt lelőtt, illetve rádióelektronikai eszközök bevetésével eredeti pályájukról eltérített, 7 helyszínen 29 drón célba talált - jelentette szerdán a légierő parancsnokságának Telegram-csatornája. A közlemény kiadásának időpontjában még tartott a támadás, néhány drón a légtérben tartózkodott - közölték.
Szerdára virradó éjjel a Dnyipropetrovszk megyét ért dróncsapások következtében egy ember meghalt, ketten pedig megsebesültek - közölte az Interfax-Ukrajina hírügynökség Vladiszlav Hajvanenko, megbízott katonai kormányzó Telegram-bejegyzése nyomán. A támadás következtében infrastrukturális létesítmények rongálódtak meg, egy agráripari vállalatban és elektromos vezetékekben keletkeztek károk, egy családi házban tűz keletkezett - fűzte hozzá Hajvanenko.
Szintén szerdára virradóra az orosz hadsereg nagyszabású dróncsapást mért Odessza megyére: a legtöbb eszközt megsemmisítette a légvédelem, azonban az egyik járásban egy infrastrukturális létesítményt találat ért - közölte Oleh Kiper katonai kormányzó a Telegramon. A támadás nem követelt áldozatokat, a kritikus infrastruktúra a megszokott rendben működik - fogalmazott bejegyzésében a megyevezető.
