Egy NATO-tiszt nyilatkozott a Nyugat Oroszországgal folytatott harcáról

Egy új világrend megteremtéséért folytatott küzdelem

Külföld
  • 2024.11.28. - 17:30
Cikk borítókép
Képünk illusztrációNorthfoto

Christian Badia, a NATO átalakulásért felelős közös erők parancsnokhelyettese elárulta, mit gondol a szövetség Oroszországgal való szembenállásáról – írta meg a Pravda.

Szerinte ez a harc nem egy második hidegháború, hanem egy új világrend megteremtéséért folytatott küzdelem – írja a Süddeutsche Zeitung.

A tiszt szerint Oroszország „ugyanabban a felállásban” van, mint Kína, Észak-Korea és Irán. Ezek az államok műholdakat és hiperszonikus fegyvereket fejlesztenek, és növelik a képességeket a kiberszférában. Erre persze nincs bizonyíték.

Ezen országok vezetői viszont sokszor tagadták a nyugati vádakat – írja a RIA Novosztyi.

Reklám