A miniszterelnök az azeri parlamenti elnökkel tárgyalt

Külföld
  • 2021.06.29. - 16:29
Orbán Viktor, azeri házelnök
Orbán Viktor miniszterelnök (j) és az azeri nemzetgyűlés elnöke, Sahiba Gafarova (b) találkozója a Karmelita kolostorbanMiniszterelnöki Sajtóiroda/Fis

Orbán Viktor miniszterelnök a Karmelita kolostorban fogadta Sahiba Gafarovát, Azerbajdzsán nemzetgyűlésének elnökét, akivel a kétoldalú energetikai, oktatási és kereskedelmi kapcsolatokról egyeztettek - tudatta  Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője kedden délután.

 A megbeszélésen, amelyen részt vett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is, megállapították: Azerbajdzsán a jövőben fontos szerepet fog játszani Európa energiaellátásában, az ottani gázmezők kitermelésének növelésével.

Az oktatási együttműködés erősödésére utal, hogy az idén 900 azeri diák jelentkezett magyarországi ösztöndíjra - hangzott el.

A tárgyaláson szó esett arról is, hogy Magyarország és Azerbajdzsán kereskedelmi forgalma ebben az évben 88 százalékkal növekedett, és még további tartalékok is rejlenek a két ország gazdasági együttműködésében - mondta Havasi Bertalan.

Reklám