Erősödik a gyűlölet Európában, de a NAT miatt aggódnak

Vádak Stockholmból

Külföld
  • 2020.02.28. - 04:48

Határozottan visszautasította Kovács Zoltán nemzetközi kommuniká­cióért és kapcsolatokért felelős államtitkár azokat a vádakat, amelyeket ezúttal Svante Weyler, a Svéd Antiszemitizmus-ellenes Bizottság elnöke, Kertész Imre korábbi svédországi kiadója fogalmazott meg a Nemzeti alaptantervvel kapcsolatban, ahonnan „kilökték” a Nobel-díjas, zsidó írót.

Mint Kovács írta, ezek a vádak egyszerűen nem állnak meg Magyarországgal szemben, amely 2010 óta Izrael szilárd szövetségese, és zéró toleranciát vezetett be az antiszemitizmussal szemben, ellenben Svédországban – idézte a politikus Stefan Löfven szociáldemokrata svéd miniszterelnököt – a migráció a legnagyobb oka az antiszemita támadások növekedésének. Eközben az Európa Tanács arra hívta fel a figyelmet, hogy a tavalyi felméréseik szerint rohamosan növekedett a na­cionalizmus, az antiszemitizmus és a muzulmánokkal szembeni gyűlölet a kontinensen, a verbális erőszak mellett nem ritka a fizikai is.

Reklám