A Szociáldemokrata Párt (SDP) jelöltje, Zoran Milanovic volt horvát kormányfő nyerte meg a horvát elnökválasztás első fordulóját.
Az ellenzéki politikus a második fordulóban a jobbközép Horvát Demokratikus Közösség (HDZ) jelöltjével, Kolinda Grabar-Kitarovic hivatalban lévő államfővel (képünkön) méreti meg magát újra. A szavazatok szinte teljes feldolgozottságánál az első fordulóban Milanovic a voksok 29,55 százalékát, míg Grabar-Kitarovic a szavazatok 26,65 százalékát szerezte meg. A harmadik helyen futott be a voksok 24,45 százalékával Miroslav Skoro független jelölt, népszerű horvát énekes és üzletember, aki mindössze két százalék különbséggel maradt alul a jelenlegi államfővel szemben. A második fordulót január 5-én tartják. A Jutarnji List című lap szerint Milanovic pszichológiai, Grabar-Kitarovic matematikai előnnyel indul a második fordulóban, amelyben kiélezett küzdelem várható.




