Peking kitart a jelenlegi hongkongi vezetés mellett

Egy ország, két rendszer

Külföld
  • 2019.12.17. - 03:08

Li Ko-csiang kínai kormányfő és Hszi Csin-ping elnök is fogadta Carrie Lam hongkongi kormányzót, és mindketten biztosították arról, hogy a kínai kormány szilárdan támogatja a hongkongi vezetést.

Teszik ezt az utóbbi elleni tüntetéshullám kitartása és a különleges közigazgatású terület gazdasági teljesítményének romlása ellenére – feddték meg a kormányzót. A kormányfő úgy fogalmazott, hogy a kiadatási törvény módosítása miatti huzavona árt a hongkongi társadalomnak, Laméknak azonban „továbbra is fel kell vennie a küzdelmet az erőszakkal, a káosszal, helyreállítani a rendet, és gyorsan meg kell oldania egy sor mélyen gyökerező problémát”. Hszi Csin-ping beszélgetésük után sajtónak mondta: nagyra becsüli Lam bátorságát, amiért ezekben a nehéz időkben is vállalja Hongkong vezetését, és ő is megerősítette, hogy fenntartják az egy ország, két rendszer elvet.

Reklám