A koszovói magyar katonai jelenlétnek ma is értelme és jelentősége van, segít megakadályozni az ellenségeskedés kiújulását, betartatni a tűzszünetet, biztosítani a polgári élet békéjét, készen állni egy esetleg kiújuló válság kezelésére – mondta Áder János a mintegy kétszáz fős kontingensnél tett keddi látogatása során.
A köztársasági elnök szerint a küldetés méltóságot ad a koszovói jelenlétnek. Szerinte a régió stabilitása mind a mai napig nagymértékben függ a NATO-egységek közreműködésétől, hiszen a konfliktusok csak részben csitultak el. Mi több, a tömeges migráció tovább bonyolította a helyzetet. Benkő Tibor honvédelmi miniszter köszönetet mondott a Koszovóban szolgálóknak az önzetlen, áldozatos munkáért. Áder János tegnap tárgyalt a pristinai KFOR-parancsnokság vezetőjével, Michele Risi vezérőrnaggyal is.




