Csehországban fogtak el magyar migránscsempészt

Külföld
  • 2019.07.11. - 20:09

Őrizetbe vett a cseh rendőrség egy magyar kamionsofőrt, aki szerdán öt illegális bevándorlót vitt Prágába - közölte Eva Kropácová cseh rendőrségi szóvivő csütörtökön Prágában. 

 A cseh hatóságok szerint az öt férfi közül négy afgán, egy pedig iraki állampolgár. A rendőrség megállapította, hogy az öt migráns korábban már menedéket kért Görögországban, ezért az eljárás befejezése után kiutasítják őket Csehországból. 

„A magyar kamionsofőrt a cseh rendőrség őrizetbe vette az államhatár engedély nélküli átlépése megszervezésének és annak lehetővé tételének gyanújával. Az érintett ezért akár két év szabadságvesztést is kaphat” - tudatta Kropácová. 

A magyar kamion a cseh hatóságok szerint hivatalosan dinnyét szállított Prágába. 

Reklám