Ma már nem Görögország, hanem az illegális bevándorlás a legsúlyosabb válság az Európai Unióban – mondta szerdán a brit alsóház belügyi bizottságának elnöke.
Vaz szerint a másik fő gond az, hogy bár a brit kormány az elmúlt egy évben csaknem kilencmilliárd forintnak megfelelő összeget költött a calais-i határrendészeti infrastruktúra fejlesztésére, a jelek szerint ennek nincs eredménye. Hozzátette: ez nem is csoda, hiszen ha a migránsok eljutnak Calais-ig, „akkor már túl késő”. Szerinte ez EU-szintű probléma, amelynek kezelését abban a pillanatban kell elkezdeni, amikor a migránsok először uniós területre lépnek.



