A visegrádi négyek, valamint Bulgária, Románia és Szlovénia agrárminiszterei közös nyilatkozatban álltak ki az üzletláncok termelőkkel szembeni tisztességtelen kereskedelmi magatartása ellen kedden, a tárcavezetők pozsonyi találkozóján.

Az agrárminiszterek keddi pozsonyi találkozóján a termelők az értékesítési láncban elfoglalt helyzetének javítását célzó lépéseken kívül napirendre vették a közös uniós agrárpolitika egyszerűsítését, valamint a fenntartható erdőgazdálkodás kialakítása érdekében megalkotandó európai erdőegyezményt is.


