Terrortámadás Szomáliában

Az al-Shabab egy ENSZ-buszon robbantott

Külföld
  • 2015.04.20. - 10:39

Legalább kilenc ember - hét szomáliai és két kenyai - meghalt hétfőn Szomália északi részén, miután pokolgép robbant egy ENSZ-alkalmazottakat szállító autóbuszon.

lead robbantás
Az al-Shabaab számos terrorakciót hajtott már végre az ENSZ tisztviselői ellen Szomáliában. A robbantásos merényleteket mindazonáltal főként az ország déli részén követték el, ahol a fegyveres milícia háborút visel a központi kormányzat ellen. A múlt héten egyik merényletükben tíz ember halt meg az oktatási minisztérium épülete elleni támadásban az ország fővárosában, Mogadishuban.


Forrás: AFP, Reuters, TASZSZ, MTI

Reklám