Bűnvádi eljárás lefolytatásához kérte a képviselőház hozzájárulását a román korrupcióellenes ügyészség (DNA) csütörtökön Borbély László volt környezetvédelmi miniszter ügyében, akit többrendbeli befolyással való üzérkedéssel gyanúsítanak.
A DNA januárban közölte, hogy újrakezdi a vizsgálatot a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) politikai alelnöki tisztségét is betöltő politikus ellen. Az MTI megkeresésére Borbély László akkor azt mondta: ügyét tavaly vádemelés nélkül lezárták, és fogalma sincs róla, mi állhat a vizsgálat újrakezdésének hátterében.
Két éve próbálkoznak




