Több száz tüntető kedden ostrom alá vette az ukrán elnök hivatalát Kijevben - jelentette a TASZSZ. A tömeg a bejárat előtt ácsorog, a hadiállapot bevezetését és Petro Porosenko ukrán államfő felelősségre vonását követelik.
A tüntetőket megállították az elnöki hivatal bejáratánál. Követelik a hadiállapot bevezetését, a katonai vezetés leváltását és a 25. zászlóalj kivonását a harcok dúlta Debalceve körzetéből.
A tömegben több ukrán önkéntes zászlóalj képviselteti magát, köztük az Aidar és a Jobb Szektor is.
Élő felvétel a helyszínről itt tekinthető meg.
Forrás: MTI



